DUYURU ve HABER 

Yeni Atanan T.C. Ticaret Müşavirlerine Bilgilendirme Toplantısı


İmzaladıkları iş alındı belgeleri ile üstlendiğimiz projelerin ilk şahidi olan Ticaret Müşavirlerimizi başarı dileklerimizle yeni görevlerine uğurladık.

TMB Genel Merkez Binası'nda 29 Ocak 2019 tarihinde gerçekleştirilen bir toplantıyla, ülkemizin yurtdışı görevlerine yeni atanan ticaret müşavirlerine sektörel faaliyetlerimiz ve işbirliği alanlarımız hakkında bilgi verildi.

TMB Başkanı Mithat YENİGÜN, toplantıda yaptığı konuşmada, küresel ekonomik gündemin zorluklar getirdiğini ve pazarlarda rekabet koşullarının ağırlaştığını; ticaret müşavirlerinin görev yaptıkları ülkelerdeki yatırım ortamı, iş ve ortaklık fırsatları, finansman imkânları ile ilgili olarak sağlayacağı bilgi desteği ve işbirliğinin sektör için hazine değerinde olduğunu vurguladı.

Toplantıda TMB yetkililerince müşavirlerimizin görev yapacağı İngiltere - Londra, Ürdün - Amman, Rusya Federasyonu Moskova, Belarus - Minsk, Macaristan - Budapeşte, BAE - Abu Dabi, Moğolistan - Ulan Bator, Rusya Federasyonu - Kazan, İran - Urumiye, Afganistan - Kabil ve Bangladeş - Dakka'daki müteahhitlik hizmetlerine ilişkin durum hakkında sunum yapılarak sorular yanıtlandı.