YURT DIŞINDA BÜYÜK PROJELER ÜSTLENEN MÜTEAHHİTLER ÖDÜLLENDİRİLDİ

Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Ödül Töreni, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleri ile Birliğimiz ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Bugüne kadar 131 ülkede üstlendikleri projelerle inşaat sektörünün başarısını tüm dünyaya tanıtan Türk müteahhitler, Türkiye Müteahhitler Birliği tarafından ödüllendirildi. Küresel çapta yakından takip edilen Engineering News Record (ENR) Dergisi’nin 2020 ve 2021 yıllarına ait “Dünyanın En Büyük 250 Uluslararası Müteahhidi” listelerinde yer alan 48 Türk müteahhitlik firması ile “Dünyanın En Büyük 225 Uluslararası Teknik Müşavirleri” listelerinde yer alan 6 Türk teknik müşavirlik firması için düzenlenen törende, firma temsilcileri ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı.

Törende Cumhurbaşkanı Erdoğan, TMB Başkanı M. Erdal Eren’in yurt dışı müteahhitlik hizmetlerinde 100 bin Türk işgücü istihdamı hedefinin önünde önemli bir engel olarak işaret ettiği sorunların çözümüne dair bir müjde de verdi. Törene Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da katıldı. ENR listesinde, her yıl firmaların bir önceki yıl kendi ülkeleri dışında gerçekleştirdikleri projelerden elde ettikleri ciro esas alınarak sıralama oluşturuluyor.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam