TMB, Ukrayna Altyapı Bakanlığı Heyetini Konuk Etti

Rusya ile savaş halinde olan Ukrayna, bir yandan da yaralarını sarmaya çalışıyor. Bir dizi temas için Türkiye'de bulunan Altyapı Bakan Yardımcıları Anna Yurchenko ve Mustafa-Masi Nayyem başkanlığındaki Ukrayna Heyeti, Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) Genel Merkezi’nde 10 Ekim 2022 tarihinde Türk müteahhit ve müşavirlik firmaları ile biraraya geldi. Yaklaşık 70 firmanın katıldığı toplantıda Türk müteahhitler, savaşın izlerini silme konusunda büyük bir irade ortaya koydu. Toplantıda TMB ile Ukraynalı yetkililer arasında öncelikli projeler ele alındı ve Ukrayna'nın yeniden inşasına yönelik işbirliği öngören bir mutabakat zaptı imzalandı.

Geniş katılımlı toplantının açılışında konuşan TMB Başkanı M. Erdal Eren, dünya inşaat sektöründe önemli bir paya ve deneyime sahip olan Türk müteahhitlerin, Ukrayna'nın yeniden inşası konusunda en doğru seçim olacağını söyledi. Eren, toplantıyla birlikte Türk müteahhitleri ve teknik müşavirleri için başlayan verimli sürecin gelişerek devam edeceğine inandığını dile getirdi.

Toplantıda, Ukrayna heyeti tarafından ülkedeki mevcut durum ile öncelikli altyapı projelerine ilişkin bir sunum gerçekleştirilirken, Türk müteahhitler ile müşavirlik firmaları da faaliyetlerini ve Ukrayna özelinde geleceğe yönelik planlarını aktardı. Toplantının son bölümünde ise Ukrayna Altyapı Bakanlığı ile Türk müteahhitlik ve müşavirlik firmaları yetkilileri ikili görüşmeler gerçekleştirdi.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam