Yeni Atanan Büyükelçilerimiz ile Toplantı

Yurt dışı görevlerine yeni atanan Büyükelçilerimiz ile tanışma ve bilgilendirme toplantısı, TMB Başkanı Erdal Eren’in ev sahipliğinde 24 Kasım 2022 tarihinde TMB Binası’nda gerçekleştirilmiştir.

Toplantının açılış bölümünde TMB Başkanı Erdal Eren, Sayın Büyükelçilere hitap ederek Türkiye Müteahhitler Birliği ve Türk yurtdışı müteahhitlik hizmetleri hakkında bilgilendirmede bulunmuş, firmalarımızın yurtdışı girişimlerinde Büyükelçilerimizi yanlarında görmelerinin büyük motivasyon sağladığını ve rakip ülke firmalarına karşı firmalarımızın elini güçlendirdiğini ifade etmiştir.

Ardından Dışişleri Bakan Yardımcısı Yasin Ekrem Serim tarafından yapılan konuşmada, müteahhitlik firmalarımızın uluslararası pazardaki faaliyetlerinin ve girişimlerinin son derece önemli bulunduğu ve Bakanlık tarafından desteklendiği belirtilmiştir.

Program kapsamında TMB Genel Sekreteri Hasan Yalçın, Türk yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinin geçmişten bugüne gelişimi, firmalarımızın yurtdışı faaliyetlerinin bölge, ülke ve iş türleri bazında dağılımı ve sektörümüzü temsilen TMB ile Büyükelçilerimiz arasındaki güç birliğinin önemi hakkında kapsamlı bir sunum gerçekleştirmiştir.

Büyükelçilerimizin soru ve katkılarının paylaşımının akabinde program, düzenlenen resepsiyon ile sona ermiştir.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam