FOCIC Başkan Yardımcılığına TMB Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik ÖZ Seçildi

FOCIC BAŞKAN YARDIMCILIĞINA TMB’Yİ TEMSİLEN YÖNETİM KURULU ÜYESİ TEVFİK ÖZ SEÇİLDİ

Önümüzdeki dönemde Türk müteahhitler için gerek Suudi Arabistan ve BAE gibi sektörümüz için önemli potansiyele sahip İslam Kalkınma Teşkilatı üyesi ülkelerde işbirlikleri, gerek İslam Kalkınma Bankası fonlarından daha etkin yararlanma konularında yeni imkanların oluşması beklenmektedir.

Birliğimizin 1991 yılından beri üyesi olduğu İslam Ülkeleri Müteahhitler Federasyonu (FOCIC) Genel Kurul Toplantısı, 24 Kasım 2022 tarihinde Cidde’de gerçekleştirildi. Yönetim Kurulu’nun belirlenip, kuruluş tüzüğü üzerinde görüşmelerin yapıldığı söz konusu toplantıda, Türkiye Müteahhitler Birliği’ni temsilen Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Öz, FOCIC Başkan Yardımcısı olarak seçildi. Başkanlık görevini ise Suudi Arabistan Müteahhitler Birliği (Saudi Contractors Authority) Başkanı Zakria Abdulrehman Al-Abdulqadir üstlendi.

İslam İşbirliği Teşkilatı bağlı kuruluşlarından olan FOCIC, aynı zamanda İslam Kalkınma Bankası ile yakın işbirliği halinde faaliyet göstermektedir. FOCIC bünyesinde TMB’nin Başkan Yardımcılığı düzeyinde Yönetim Kurulu Üyesi Tevfik Öz tarafından temsil edileceği önümüzdeki dönemde, Türk müteahhitler için gerek  Suudi Arabistan ve BAE gibi sektörümüz için önemli potansiyele sahip İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerde işbirlikleri, gerek İslam Kalkınma Bankası fonlarından daha etkin yararlanma konularında yeni imkanlar oluşması beklenmektedir.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam