TMB Başkanı Erdal EREN, WWC’nin En Üst Yönetimi Guvernörler Kurulu’na Seçildi

Birliğimizin 2004 yılından bu yana üyesi olduğu ve yönetiminde aktif görevler üstlendiği Dünya Su Konseyi’nde (WWC), TMB’yi temsilen Başkan Erdal EREN Guvernör seçildi.

TMB, üyelerinden aldığı güç ile su kaynaklarının korunması, kuraklık ve su kıtlığının etkilerinin en aza indirilmesi, temiz suya erişimin sağlanması gibi konulardaki farkındalığın artırılması yönündeki çalışmalarını uluslararası seviyede de sürdürmeyi amaçlamaktadır.

Birliğimizin 2004 yılından bu yana üyesi olduğu ve yönetiminde aktif görevler üstlendiği Dünya Su Konseyi’nin (WWC) 9. Genel Kurul Toplantısı, 10-11 Aralık 2022 tarihlerinde Paris’te gerçekleştirildi. Konseyin en üst yönetim kurulu olan Guvernörler Kurulu için de seçimlerin yapıldığı söz konusu toplantıda, 2023-2025 dönemi için Konseyin "Mesleki ve Akademik Kuruluşlar" kategorisine Guvernör olarak ülkemizden TMB’yi temsilen  Başkan Erdal EREN seçildi.

TMB, küresel ısınmanın yarattığı iklim değişikliğinin önemini daha da arttırdığı günümüzde su konusunu tüm dünyada politik öncelik haline getirmek amacıyla faaliyet gösteren WWC çalışmalarını desteklemektedir. Yeniden Konsey yönetimine giren Birliğimiz, böylece benimsediği çevre dostu politikaları uluslararası seviyede de yeni bir boyuta taşımıştır.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam