Malta Ulaştırma, Altyapı ve Büyük Projeler Bakanının TMB Ziyareti

Malta Ulaştırma, Altyapı ve Büyük Projeler Bakanı Aaron Farrugia başkanlığındaki Malta heyeti 31 Ağustos 2023 tarihinde Birliğimizi ziyaret ederek, TMB Başkanı Erdal Eren ile bir görüşme gerçekleştirmiştir.

Görüşmede TMB Başkanı Erdal Eren tarafından konuk heyete Türk yurtdışı müteahhitlik hizmetleri hakkında bilgi verilmiş, Malta’da bugüne kadar Türk müteahhitlik firmalarınca 536 milyon ABD Doları tutarında 8 proje üstlenildiği, bu rakamın iki ülkenin potansiyelini yansıtmadığı ifade edilerek, firmalarımızın önümüzdeki dönemde Malta’da gerçekleştirilecek her çeşit alt ve üst yapı projesinde yer alma hususunda istekli olduğu vurgulanmıştır.

Malta Ulaştırma, Altyapı ve Büyük Projeler Bakanı Aaron Farrugia ise, Türk müteahhitlik firmalarının ülkelerinde faaliyetleri bulunduğunu, firmalarımız ile çalışmaktan memnuniyet duyduklarını ve mevcut faaliyetlerini arttırmalarını arzu ettiklerini, önümüzdeki dönemde ülkelerinde hayata geçirilecek öncelikli projenin 6 milyar Avro bedelli metro projesi olduğunu, bunun yanı sıra gelecek yıl başından itibaren ihaleye çıkılacak karayolu projeleri bulunduğunu, toprak ıslahı konusunun da Malta için önemli olduğunu, limanlar ve marinalarını yenilediklerini, daha da geliştirmeyi amaçladıklarını, yatay sondaj ve boru hatları ile ilgili çalışmalarda da bulunacaklarını, tüm bu konularda firmalarımızın tecrübelerinden yararlanmak istediklerini belirtmiştir.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam