Suudi Arabistan Ulusal Su Şirketi Heyeti (NWC) ile Toplantı, 28-30 Kasım 2023

Suudi Arabistan Ulusal Su Şirketi (NWC) heyeti 28-30 Kasım 2023 tarihlerinde Birliğimizde üyelerimiz ile bir araya gelmiştir.

Suudi Arabistan Ulusal Su Şirketi (NWC) Yürütme Kurulu Başkanı Nemer M. Alshebel başkanlığındaki NWC heyeti, 28 Kasım 2023 tarihinde Birliğimizde TMB Başkanı Erdal Eren ev sahipliğinde düzenlenen ve üç gün süren etkinlikte üyelerimiz ile bir araya gelmiştir. Suudi Arabistan’da önümüzdeki dönemde hayata geçirilecek su projeleri hakkında yapılan bilgilendirme toplantısının ardından NWC heyeti, 29 ve 30 Kasım 2023 tarihlerinde de devam etmek üzere TMB ve TürkMMMB üyesi firmalar ile ikili görüşmeler gerçekleştirmiştir.

Düzenlenen bilgilendirme toplantısına NWC Projeler ve Teknik Hizmetlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mansour M. Abuthnain, Tedarik Zinciri Genel Müdürü Bader M. Alfardan, Stratejik Çalışmalar Direktörü Abdullah A. Al Azseb, Uluslararası İş Birlikleri Direktörü Sattam A. Alyaeesh, NWC birim yöneticileri ile Suudi Arabistan Yatırım Bakanlığı yetkilileri de katılmışlardır.

Toplantıda NWC heyeti tarafından, NWC’nin yapısı ve faaliyetleri, stratejileri, 2016-2023 döneminde elde edilen başarılar, Suudi Arabistan Krallığı’nın 2030 Vizyonu kapsamındaki stratejik hedefler, 2018-2030 dönemi için öne çıkan girişimler ve stratejik projeler, 2017’den bugüne proje portföyü, devam eden projeler ve önümüzdeki 5 yıl süresince hayata geçirilmesi planlanan projeler, gündemdeki mega projeler, Suudi yeşil girişimi ve faydaları, tedarikçi ön yeterliliği konularını içeren detaylı bir sunum gerçekleştirilmiştir.

Türk müteahhitlik ve müşavirlik firma temsilcilerinin sırayla firmalarını ve faaliyetlerini tanıtımlarının ardından iki buçuk gün süresince NWC heyeti ile TMB ve TürkMMMB üyesi firma temsilcileri Birliğimiz ev sahipliğinde ikili görüşmelerde bulunmuşlardır.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam