Türkiye-Finlandiya EPC Projeleri İşbirliği Semineri, 25 Nisan 2024

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) ve Business Finland işbirliğinde, Fin firmalarının ileri teknoloji çözümleri ile Finlandiya İhracat Kredi Kuruluşu’nun (Finnvera) gerek Türkiye gerek üçüncü ülkelerde gerçekleştirilecek projelerde firmalarımıza sağlayabileceği finansman desteği hakkında bilgi verilmesi ve işbirliği tesisi amacıyla 25 Nisan 2024 tarihinde Ankara’da TMB Binası’nda “Türkiye-Finlandiya EPC Projeleri İşbirliği Semineri” düzenlendi.

TMB Başkan Vekili Süheyla Çebi Karahan ev sahipliğinde gerçekleştirilen Seminer’e; Business Finland İcra Direktörü Risto Vuohelainen, Finnvera Başkan Yardımcısı Jussi Haarasilta, DEİK/Türkiye-Finlandiya İş Konseyi Başkanı Evren Dindiren Dönmez, Başkan Yardımcısı Ayşegül Esra Atik, Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun, Finlandiya Büyükelçiliği Ankara Ticaret Müşaviri Joona Selin, Business Finland Kıdemli Danışmanları, TMB Genel Sekreterlik yetkilileri ile TMB üyesi ile Fin firma temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmaları TMB Başkan Vekili Süheyla Çebi Karahan, Business Finland İcra Direktörü Risto Vuohelainen ve Finnvera Başkan Yardımcısı Jussi Haarasilta tarafından yapılan Seminer’de, DEİK/Türkiye-Finlandiya İş Konseyi Başkanı Evren Dindiren Dönmez, Türk Eximbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Uzun ve Business Finland Kıdemli Danışmanları Grace Wang ve Erno Ihto tarafından katılımcılara bilgilendirmede bulunuldu, ardından Fin ve Türk firma temsilcileri sırasıyla firmaları ve faaliyetleri hakkında kısa birer konuşma gerçekleştirdi.

Seminer’in öğleden sonraki bölümünde; iki ülke firmaları ve Finnvera temsilcileri ikili görüşmelerde bir araya gelerek önümüzdeki dönem işbirlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunma fırsatı bulundu.

Program, Finlandiya Ankara Büyükelçiliği ev sahipliğinde Büyükelçilik Rezidansı’nda düzenlenen Resepsiyon ile son buldu.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam