Building Awards

TMB YENİ GENEL MERKEZ BİNASI İNGİLTERE'DE DÜZENLENEN BUILDING AWARDS 2014'DE YILIN EN İYİ ULUSLARARASI PROJESİ ÖDÜLÜNÜ ALDI

Türkiye Müteahhitler Birliği'nin Ankara'daki Yeni Genel Merkez Binası, İngiltere'de düzenlenen "Building Awards 2014" yarışmasında yılın en iyi uluslararası projesi seçildi. Building Awards İngiltere'de yapı sektörünün farklı alanlarında yenilik ve gelişimi teşvik etmeyi amaçlayan prestijli ve köklü organizasyonlardan biri.

Yapı, aynı kategoride finalde yer alan Al Bahr Towers (Aedas) ve Queen Alia International Airport (Foster + Partners) gibi iddialı projeler arasından sıyrılarak, yerellik vurgusu ve inşaat sektöründe AR-GE çalışmalarını teşvik edici olması bakımından ödüle layık görüldü.

LEED Platin sertifikasına sahip proje, tüm disiplinlerin mimar liderliğinde en ince ayrıntısına kadar koordine edildiği, deneyimlerin, etütlerin, AR-GE çalışmalarının yapılarak Türkiye’deki inşaat ve malzeme sektörünün gelişimine katkıda bulunan ve yerel malzemelerin kullanımını teşvik eden bir ‘entegre tasarım’ ürünü olarak hayata geçirildi.

2014.04.11 - Building Magazine Winner - International Project of the Year

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam