Arkitera Ödülleri

Her yıl Arkitera Mimarlık Merkezi tarafından verilen gelenekselleşmiş Arkitera Ödülleri, 19-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilen ARKIMEET 2014'te sahiplerini buldu.

Arkitera İşveren Ödülü'nün temel amacı, mimar ve işverenin kamusal sorumluluklarını göz önünde bulundurarak, nitelikli mimari uygulamaların ortaya çıkarılmasına destek olan işverenleri onurlandırmaktır. İşverenin, kaliteli mimari üretimdeki önemini vurgulamak ve yatırımcıları nitelikli binalar ve kentsel mekanlar inşa etmeye teşvik etmek amaçlanmaktadır.

Özel sektör kategorisinde Seçici Kurul Özel Ödülü'ne layık görülen kurum, Yeni Genel Merkezi Binası projesi ile Türkiye Müteahhitler Birliği oldu. TMB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Can Aynagöz ve TMB Genel Sekreteri Haluk Büyükbaş ile Avcı Architects'ten projenin mimarı Selçuk Avcı ödüllerini seçici kurul üyelerinden Ayşe Hasol Erktin'den aldı.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam