Özgün Mimari - Tasarımsal Yaklaşım

Binanın tasarımını özgün ve inovatif kılan husus, yüksek performanslı ve düşük enerji tüketimli bir yapı ortaya çıkarmak için farklı teknolojilerin birbirleriyle kusursuz uyumunun sağlanmasıdır.

Tasarım aşamasından itibaren benimsenmiş olan yeşil bina yaklaşımı çerçevesinde, binada mümkün olduğunca yerel ürünler ve çevre dostu inşaat malzemeleri kullanılmıştır.

Binanın tasarımında yerel iklim özellikleri ve kaynaklar kullanılarak binanın çevresel etki performansının optimize edilmesi öngörülmüştür.

Labirent ile yeraltında oluşturulan termal kütle kapasitesine termal döşeme ve soğuk kiriş sistemleri entegre edilmiştir. Soğuk kirişler, iç hava sıcaklıklarının hassas bir şekilde ayarlanabilmesine olanak vermektedir.

Merkezdeki avlu binadaki sıcak havanın yükselmesini sağlamaktadır. Galeri üstündeki otomatik havalandırma pencereleri ile doğal havalandırma yapılmaktadır. Avludan yükselen sıcak hava yazın çatıdan dışarı atılmakta, kışın ise ısınmada kullanılmaktadır.

Verdiğimiz hizmetleri geliştirmek amacıyla çerezler kullanıyoruz. Daha fazla bilgiye bu linklerden ulaşabilirsiniz. Bilgilendirme Metni Çerez Politikası Metni Devam